Święto Niepodległości 2019 – Lublin: Program obchodów 11 listopada

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Damian Gerhand

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości 2019 w Lublinie. Sprawdź, jakie wydarzenia i uroczystości odbędą się w poniedziałek, 11 listopada w Lublinie.

Program obchodów Święta Niepodległości 2019 w Lublinie – jakie wydarzenia i uroczystości odbędą się w poniedziałek, 11 listopada w naszym mieście?

Tegoroczne uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się o godzinie 10.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w Archikatedrze Lubelskiej. Wcześniej, bo o godz. 8.30 pod pomnikami Nieznanego Żołnierza i Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Litewskim zostaną złożone kwiaty. O godz. 9.00 w Trybunale Koronnym odbędzie się uroczyste posiedzenie Rady Miasta Lublin z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Po mszy uczestnicy przejdą kolumną na Plac Zamkowym. Tutaj o godz. 11.45 rozpocznie się oficjalna część obchodów z meldunkami, odegraniem hymnu, podniesieniem flagi państwowej oraz wystąpieniami okolicznościowymi.

Zaraz po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Zaporczyków, tablicami upamiętniającymi Więźniów Zamku oraz Pomnikiem – Symbolem Lwowa zacznie się defilada. Prezentowane będą kompanie wojskowe i służby mundurowe.

Uroczystościom będą towarzyszyły imprezy towarzyszące, w tym m.in: okolicznościowy koncert orkiestry wojskowej, prezentacja grup rekonstrukcyjnych i pojazdów historycznych, wystawa sprzętu Wojska Polskiego i innych służb mundurowych, wycieczki „Szlakiem odzyskania niepodległości” (przewodnicy PTTK), śpiewanki patriotyczne (harcerze), Miejska Gra Niepodległościowa, Nocna Mila Niepodległości (zbiórka o godz. 16:30 na Placu Litewskim).

O godz. 13.45 zostaną złożone kwiaty przy tablicach upamiętniających: Władysława Cholewę – delegata rządu RP na województwo lubelskie i Wojewodę Lubelskiego w latach 1941-1944, Jerzego de Tramecourta – Wojewodę Lubelskiego w latach 1937-1939 i Stanisława Moskalewskiego – Wojewodę Lubelskiego w latach 1919 – 1926. Natomiast o godz. 14.00 złożą kwiaty na mogiłach Legionistów (cmentarz wojenny przy ul. Białej).WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.