Święto jeździectwa w Lublinie – Cavaliada 2017

horse 874868 1280

Już jutro startuje kolejna edycja Cavaliady w Lublinie. Przez cztery dni miłośnicy jeździectwa będą mogli podziwiać konie oraz jeźdźców podczas różnego rodzaju konkursów. Nie zabraknie także wystawców sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Cavaliada to doskonała okazja do przeżycia niezapomnianych emocji. 

 

Święto jeździectwa kolejny raz zawita do Lublina. Od jutra do 5-go lutego odbędzie się szereg różnego rodzaju konkursów jeździeckich, które dostarczą publiczności wielu emocji i pozwolą poczuć ducha prawdziwej rywalizacji sportowej. Skoki przez przeszkody, zawody w powożeniu czy konkurs szybkości Speed&Music to tylko kilka z najważniejszych atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy.

 

Warto zaznaczyć, że Cavaliada z założenia dzieli się na trzy główne obszary. Pierwszym z nich jest spor – to głównie zawody jeździeckie tj. wspomniane skoki przez przeszkody i powożenie. Obszar drugi obejmuje pokazy, które rosną do rangi widowisk teatralnych z udziałem koni. W ramach pokazów oglądać można chociażby woltyżerkę. Trzeci filar stanowią targi- bogata ofertę sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Wystawcy służą pomocą i radą w dobraniu odpowiedniego ekwipunku.

 

Cavaliada krok po kroku

Wydarzenie startuje 2-go lutego o godzinie 8:00. Przez cały dzień odbywać się będą zawody skoków przez przeszkody, a także Halowy Puchar Polski w Powożeniu. Dzień zamknie konkurs Potęgi Skoku.

 

W piątek, 3-go lutego, m.in. Halowy Puchar WKKW (wszechstronny konkurs konia wierzchowego, podczas którego oglądać można próby sprawności jeźdźca i konia). Wieczorem starcie Venus vs. Mars.

 

W sobotę ponownie konkursy skoków przez przeszkody, zawody dzieci na kucach, a wieczorem wspaniałe widowisko Speed&Music. W niedzielę zobaczymy m.in. Grand Prix Lublina. O 16:45 zacznie się ostatni pokaz- KPMG Dressage Cup. To niezwykłe popis klasy i elegancji w ujeżdżaniu.

 

Szczegółowy program znajduje się na stronie Cavaliady. Tam też znajdują się szczegółowe informacje dotyczące targów, biletów czy mapka ułatwiająca dojazd. Informacje pojawiają się także na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

Zachęcamy wszystkich do pojawienia się na Cavaliadzie. Czekamy na zdjęcia i komentarze.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.