Policjanci w ostatniej chwili uratowali samobójcę. Mężczyzna już wisiał na linie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W ostatniej chwili udało się uratować mężczyznę, próbującego odebrać sobie życie. Mundurowi odnaleźli go w lesie, gdy już wsiał na lince przymocowanej do drzewa.

W piątek późnym popołudniem policjanci pojechali na interwencję do jednego z domów na terenie Świdnika. Ze zgłoszenia wynikało, że mieszkająca tam kobieta odnalazła list pożegnalny od męża, z którego wynikało, że ten chce odebrać sobie życie w pobliskim lesie. Mundurowi ruszyli do poszukiwań mężczyzny.

– Funkcjonariusze odnaleźli wiszącego mężczyznę około 300 metrów od skraju lasu – mówi Elwira Domaradzka, oficer prasowy KPP w Świdniku. – Policjant szybko wspiął się na drzewo, a policjantka podtrzymywała mężczyznę za nogi. Po odcięciu linki, funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i powiadomili pogotowie.

Po dotarciu na miejsce karetki pogotowia nieprzytomnego niedoszłego samobójcę przetransportowano do szpitala. Życiu 47-latka nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Po raz kolejny, dzięki szybkiej pomocy policjantów nie doszło do tragedii.



3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I bez mojej zapalniczki policjanci nawet nie mieli by czym odciąć tego mężczyzny