Podczas rozbiórki basenu uszkodzili butlę z chlorem. Interweniowała straż pożarna

Rozszczelnienie butli z chlorem w Świdniku | fot. swidnik.pl

We wtorek na terenie starej hali sportowej Avii Świdnik przy ulicy Fabrycznej doszło do rozszczelnienia butli z chlorem. Interweniowała straż pożarna i policja.

We wtorek przed godz. 13 służby ratunkowe zostały zawiadomione o zdarzeniu, które miało miejsce na terenie burzonych obiektów sportowych Avii Świdnik przy ul. Fabrycznej w Świdniku. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do rozszczelnienia jednej z butli z zawartością chloru, która niegdyś służyła do uzdatniania wody w basenach.

Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja. Policja zamknęła dla ruchu ul. Fabryczną, a strażacy przystąpili do neutralizacji niebezpiecznego gazu. Na miejsce wezwano grupę chemiczną PSP z Lublina, która szybko poradziła sobie z problemem.

– Strażacy użyli do tego kurtyn wodnych. Nieszczelna butla została uszczelniona i zabezpieczona. Na miejscu pracują jeszcze służby. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do kilkunastu minut – mówi Paweł Dańko, rzecznik KP PSP w Świdniku.

Na szczęście chloru na zewnątrz wydostało się niewiele, dlatego nie było bezpośredniego zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Przypomnijmy, że chlor jest bardzo niebezpieczny, nawet przy niewielkim stężeniu może stworzyć poważne zagrożenie. Działa drażniąco na drogi oddechowe. Jego zapach jest bardzo łatwo wyczuwalny.

Czytaj także: Skanska zbuduje kompleks sportowo-rekreacyjny w Świdniku

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.