ŚWIDNIK: Na murku znaleźli węża. Właściciel pilnie poszukiwany!

Wąż znaleziony w Świdniku | fot. swidnik.pl

W środę w okolicach ulicy Deotymy w Świdniku, znaleziono węża. Gad prawdopodobnie uciekł z czyjegoś domu. Zwierze przebywa aktualnie w lubelskiej przychodni dla zwierząt.

W środę o godz. 7.45, do świdnickiej Straży Miejskiej dotarło zgłoszenie o egzotycznym gadzie, które zauważył jeden z mieszkańców na murku jednej z posesji przy ul. Deotymy. Na miejsce od razu ruszyli strażnicy.

– Wąż był niewielki, około metrowy. Od razu było wiadomo, że to żaden z występujących u nas pospolicie gadów – mówi Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdniku.

Na miejscu okazało się, że znaleziony gad to niejadowity wąż zbożowy, często spotykany wśród hodowców tego typu zwierząt. Ten odłowiony w Świdniku wymagał pomocy weterynaryjnej. Został odwieziony do lubelskiej przychodni.

W tej chwili trwają poszukiwania właściciela, który proszony jest o kontakt z Urzędem Miasta Świdnik, tel. (81) 751 76 24 (pokój 112).WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.