Światowy Dzień Walki z Depresją — Lublin zaświeci się dla dzieci

Podświetlona na niebiesko fontanna na Placu Litewskim
Podświetlona na niebiesko fontanna na Placu Litewskim | fot. Miasto Lublin

Dzisiaj (piątek, 23 lutego) na niebieski kolor zaświecą się iluminacje Placu Litewskiego. W ten sposób Miasto Lublin włącza się w kampanię „Żałoba 146 rodzin”, która zwraca uwagę na problem depresji wśród dzieci i młodzieży. „Baobab”, kasztanowce wzdłuż budynku poczty oraz fontanny multimedialne będą podświetlone od godz. 18.00 do 2.00.

Światowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Depresją. To dzień, kiedy uwaga kierowana jest na problem depresji, która nie jest chorobą zarezerwowaną tylko dla dorosłych i coraz częściej dotyka też dzieci i młodzież.

Organizatorem akcji „Żałoba 146 rodzin” jest Fundacja Słonie na Balkonie, która od 12 lat zapewnia dostęp do profesjonalnej pomocy i wszechstronnej terapii dla dzieci zmagających się z depresją.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.