Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w Lublinie

cukrzyca1

Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, który przypada na 14 listopada, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych wspólnie z partnerami organizuje na terenie Lublina badania, akcje profilaktyczne i spotkania edukacyjne.

14 listopada – na ulice miasta wyjedzie „Słodki trolejbus”. W ten sposób Lublin włącza się w obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Od godz. 10.00 do 16.00 na trasie linii nr 156 będzie kursować turystyczny trolejbus ZIU-tek. Każdy zainteresowany będzie mógł wsiąść do pojazdu i zmierzyć poziom cukru we krwi oraz otrzymać materiały edukacyjne poświęcone cukrzycy. Przejazd „Słodką linią” będzie bezpłatny.

15 listopada – akcja profilaktyczna skierowana do mieszkańców Lublina, w trakcie której będzie możliwość zmierzenia poziomu glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, określenia substancji smolistych w wydychanym powietrzu, pomiar BMI, określenie poziomu procentowego udziału tkanki tłuszczowej i mięśniowej w składzie ciała, zabawy edukacyjne dla dzieci. Miejsce akcji edukacyjnej centrum handlowe Atrium Felicity ul. Witosa 32; partnerem akcji jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland Oddział Lublin.

18 listopada oraz 25 listopada – spotkania edukacyjne dla osób dorosłych chorujących na cukrzycę, mające na celu propagowanie wiedzy o cukrzycy oraz o znaczeniu samokontroli w procesie terapeutycznym; partnerem spotkań jest Abbot Laboratories Poland sp. z o. o. Spotkania odbędą się przy ul. Leszczyńskiego 23.

21 listopada – wykłady otwarte dla mieszkańców Lublina z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia organizowane wspólnie z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną. Wykłady odbędą się w Ratuszu w godzinach 11.00 – 13.00. Skierowane będą do uczniów lubelskich szkół.

Rozkład kursowania słodkiego trolejbusa

fot. konferencja-cukrzyca.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.