Świadkowie zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę

Policjanci skontrolują motocyklistów
Kontrola drogowa - Akcja Brawura

W piątkową noc 32-latek z ponad 2 promilami alkoholu we krwi oraz bezterminowym zakazem prowadzenia pojazdów został ujęty przez świadków. Grożą mu poważne konsekwencje.

Świadkowie w akcji

Policjanci z Biłgoraja otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym motocykliście, który nie trzymał toru jazdy. Do zdarzenia doszło na ulicy Kościuszki po godzinie 22:00. Kierowca i pasażer Renault Trafic zauważyli podejrzane zachowanie motocyklisty i postanowili zareagować.

alkomat
fot. Policja

Zatrzymanie kierowcy

Świadkowie próbowali zatrzymać motocyklistę podczas wyprzedzania. Motocyklista zaczepił o ich samochód, przewrócił się i próbował uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został ujęty przez kierowcę i pasażera Renaulta.

Poważne konsekwencje

Ujęty 32-latek, mieszkaniec gminy Biłgoraj, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo, posiadał bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje postępowanie.

Aspirant Joanna Klimek podkreśliła, że dzięki szybkiej reakcji świadków, udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę, co mogło zapobiec potencjalnie niebezpiecznemu zdarzeniu na drodze.

Co myślicie o reakcji świadków? Czy uważacie, że społeczeństwo powinno częściej reagować w podobnych sytuacjach? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach i udostępnijcie ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.