Susiec: Zderzenie autobusu szkolnego z drezyną

Autobus szkolny wjechał na tory kolejowe i zderzył się z drezyną. Dwanaścioro dzieci podróżujących gimbusem zostało przewiezionych na badania do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce na przejeździe kolejowo-drogowym na linii Zwierzyniec – Hrebenne koło stacji Susiec. O koło godz. 13:20 autobus szkolny wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, przez który przejeżdżał pojazd techniczny tzw. drezyna.

Gimbus został przepchnięty kilkadziesiąt metrów po torach. W autobusie podróżowało 12 dzieci wieku od 6 do 15 lat, opiekun i kierowca. Decyzją służb ratunkowych uczniowie zostali przewiezieni do szpitala, gdzie przeszli badania. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierujący autobusem 47 letni mieszkaniec gminy Susiec był trzeźwy, tak samo jak i maszynista oraz dwaj mężczyźni znajdujący się w „drezynie”.

KWPWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.