Studenci zbierają na nowy wózek dla Izy Wlizło. Przyjdź na koncert i dorzuć swoją cegiełkę

Samorząd studentów WPIA UMCS i Koło Naukowe Bezpieczeństwa wewnętrznego UMCS organizują koncert charytatywny dla Izy Wlizło. Każda złotówka pomoże w zrealizowaniu marzenia jakim jest nowy wózek.

 

Izabela Wlizło ze Świdnika ma 19 lat, urodziła się jako wcześniak, co znacząco wpłynęło na stan jej zdrowia. Dziewczyna zmaga się z dużą wadą wzroku. Jednak to nie wszystko. Zdiagnozowano u niej Mózgowe Porażenie Dziecięce.

 

Schorzenie charakteryzuje się problemami z utrzymaniem równowagi lub zupełnym jego brakiem. W przypadku Izy uniemożliwia to chodzenie. Dlatego musi poruszać się na wózku inwalidzkim.

 

– Nie jest to wcale takie łatwe jakby się mogło wydawać. Jest sporo barier, które widać najczęściej dopiero w momencie, kiedy przyjdzie nam skorzystać z wózka inwalidzkiego choćby przez moment. Jedną z nich są na przykład krawężniki. Często są tak wysokie, że aby je pokonać potrzebna jes pomoc drugiej osoby – mówi Iza Wlizło.

 

Do większej niezależności bardzo potrzebuje nowego wózka inwalidzkiego. Ceny wózka zaczynają się od 10000 zł. Sprzęt jakiego potrzebuje Iza kosztuje znacznie więcej, bo około 19000 zł. Wózek powinien być lekki, gdyż przy tym schorzeniu często pojawia się spastyka (wzmożone napięcie mięśni, które uniemożliwia prawidłowy chwyt).

 

W związku z pomocą dla Izy, Samorząd studentów WPIA UMCS i Koło Naukowe Bezpieczeństwa wewnętrznego UMCS organizują wydarzenie charytatywne, by pomóc uzbierać brakującej kwoty na wózek.

 

PROGRAM WYDARZENIA:

15.00 – rozpoczęcie kiermaszu prac plastycznych przekazanych przez studentów Wydziału Artystycznego UMCS

18.30 – koncert na którym zagra zespół Pasaż oraz finalistka VII edycji The Voice of Poland – Katarzyna Góras, której towarzyszyć będą: Mateusz Roger Strzempa (fortepian) i Błażej Ludwiczuk (gitara).

Cena minimalna biletu na koncert – 5zł. Cały dochód zebrany podczas akcji przeznaczony zostanie na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla Izy, który znacznie ułatwi jej codzienne funkcjonowanie.

 

Możliwa jest również pomoc w postaci wpłaty gotówki na Pomagam: https://pomagam.pl/3l7ynvqtGłównym celem jest uzbieranie 20 000 zł. Obecnie przekazano na powyższy cel 10 499 zł.

plakatdeWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.