Studenci wracają do Lublina. Zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej od października

cof

Zbliża się październik, a wraz z nim rozpoczyna się rok akademicki. Zmiany w kursowaniu autobusów w Lublinie. Sprawdźcie, czego się spodziewać!

Dwukrotnie zwiększy się kursowanie nocnych linii z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę. Autobusy będą jeździć co 30 minut między godz. 23 a 2.30.

– Do końca roku traktujemy to rozwiązanie jako pilotażowe. Będziemy obserwować zainteresowanie pasażerów dodatkowymi nocnymi kursami i wówczas podejmiemy decyzję o kontynuacji tej zmiany w przyszłym roku – informuje Justyna Góźdź z lubelskiego ZTM.

Nie tak szybko…

Nastąpiła pewna modyfikacja. W październiku, w pierwszej kolejności zwiększona zostanie częstotliwość w przedziale czasowym 23.30 – 1.30, czyli wprowadzone zostaną dwa dodatkowe kursy o godz. 00.00 i 01.00.

Następnie od listopada do końca grudnia zwiększona zostanie częstotliwość w wymiarze czasowym 23.00-2.30, czyli obowiązywać będą 4 dodatkowe kursy o godz. 23.00, 00.00, 01.00 i 02.00.

Powód? Wszystko przez rozpoczynający się rok akademicki.

– Napływ studentów następuje sukcesywnie przez cały październik. Dlatego uznaliśmy, że zwiększenie częstotliwości w zakładanym wymiarze czasowym wprowadzimy od 1 listopada – tłumaczy Góźdź.

Inne zmiany

Wydłużenie kursowania w dni powszednie linii 74 w dwóch wariantach. Siedem kursów nie skończy się na pętli Rudnik, a dojedzie do przystanku Rudnik kościół i tyle samo będzie też kursów powrotnych do Lublina. Drugi wariant obejmuje sześć kursów aż do Łagiewnik, stąd osiem powrotnych kursów do Lublina.

Wydłużone zostaną również kursy na linii nr 4. Siedem kursów zostanie przedłużonych do Dysa w dzień powszedni i tyle samo wróci z powrotem do Lublina.

Dla linii 85 zostanie zmieniony przystanek końcowy. Autobusy tej linii będą kończyć trasę na przystanku Węglin 02.

– Taka zmiana ma na celu ułatwienie pasażerom przesiadek do innych linii – dodaje Góźdź.

Na ul. Zana zostanie uruchomiony nowy zespół przystankowy o nazwie „Brzeska II”.

Korekta wybranych godzin odjazdów w dzień powszedni (przyspieszenia, opóźnienia, dodatkowe kursy) na liniach nr: 2, 14, 15, 21, 45, 47, 54, 154 i 161.

(fot. Dominik Wąsik)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.