Strzelał z okna mieszkania na LSM do przechodniów. Ranił 19-letnią dziewczynę

wiatrówka shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Lubelscy policjanci zatrzymali sprawcę, który z okna mieszkania na LSM z wiatrówki, postrzelił 19-latkę znajdującą się na ulicy. Ranna dziewczyna trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na osiedlu LSM w Lublinie. Z okna jednego z bloków, w kierunku grupy młodych ludzi padły strzały z broni pneumatycznej. Jeden z wystrzelonych śrutów zranił 19-letnią dziewczynę w twarz. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Policjanci ustalili skąd mogły paść strzały. Mundurowi wytypowali mieszkanie i chwilę później już stali przy jego drzwiach. Początkowo nikt nie chciał ich otworzyć.

– Wewnątrz mieszkania znajdowało się dwóch mężczyzn i kobieta, wszyscy twierdzili, że nie mają pojęcia skąd padły strzały. W jednym z pokoi policjanci odnaleźli wiatrówkę, podczas przeszukania zabezpieczyliśmy także dwie sztuki broni czarnoprochowej oraz ponad 80 szt. różnego rodzaju amunicji – mówi Renata Laszczka-Rusem, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

68 132395 g
26-latek strzelał z wiatrówki do ludzi | fot. KMP Lublin

Do wyjaśnienia zatrzymany został 59-letni mężczyzna i jego 26-letni syn. Dzisiaj zarzuty przestawione będą młodszemu z mężczyzn. Podejrzany odpowiadał będzie za narażenie kobiety na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.

Zabezpieczona przez policjantów broń oraz amunicja poddane będą badaniom przez ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.