Strony sanepidów zhakowane? Na stronach rosyjskie reklamy leków i suplementów

Strony sanepidów zhakowane? Na stronach rosyjskie reklamy leków i suplementów
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Strony lokalnych sanepidów są zainfekowane – poinformował jeden z użytkowników serwisu wykop.pl. Na stronach możemy znaleźć rosyjskie reklamy leków i suplementów na potencję lub nietrzymanie moczu.

Rosyjskie reklamy na stronach lokalnych sanepidów

Zaczęło się od ciekawości. Jeden z użytkowników serwisu wykop.pl postanowił poszukiwać jakiś ciekawych i „niedostępnych” informacji na stronie jednego z lokalnych sanepidów. W Google po wpisaniu frazy site:https://psseswidnica.pis.gov.pl natrafił na podejrzane rosyjskie strony, które znajdowały się w domenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego – pis.gov.pl.

„Nie dało mi to spokoju, że jak to tak, więc postanowiłem sprawdzić wszystkie sanepidy w Polsce, ustawiając sam język rosyjski i uogólniając wyszukanie do domeny pis.gov.pl. Są to strony z m.in. środkami do leczenia osteochondrozy, Tornado na potencję, Preparaty na zapalenie pęcherza moczowego” – pisze.

Wyniki wyszukiwania dla sanepidu w Świdniku

Przykładowa reklama

Strona znajdująca się w domenie świdnickiego sanepidu

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.