Strefa Kibica w Lublinie już gotowa

IMG 20180614 073345
Strefa Kibica przy Arenie Lublin | fot. Dominik Wąsik

Strefa Kibica w Lublinie powstała na parkingu obok stadionu miejskiego Arena Lublin. Jej otwarcie zaplanowano na godzinę przed meczem otwarcia Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Lublinianie mecze będą oglądać na wielkim telebimie, który stanął na parkingu przy Arenie Lublin (od ul. Muzycznej). Ekran ma powierzchnię 28 mkw. (8×3,5) i wyświetlane będą na nim wszystkie mecze transmitowane przez TVP, która ma prawa do transmitowania wszystkich spotkań Mistrzostw Świata w Rosji.

Strefa kibica pomieści 3 tys. osób, a obok stoi miasteczko towarzyszące strefie kibica, na które zmieści się kolejne kilka tysięcy osób. Wstęp do strefy kibica będzie bezpłatny, lecz będzie tam obowiązywano kilka zasad m.in. nie będzie wolno spożywać alkoholu czy palić wyrobów tytoniowych.

Za obsługę strefy kibica odpowiada jej sponsor, czyli koncern Coca-Cola. Natomiast miasteczko należy do Perły, gdzie kibice będą mogli kupić sobie coś do jedzenia czy wypić piwo.

– Będziemy wyświetlać wszystkie spotkania – od meczu otwarcia aż do finału. Zaczynamy godzinę przed meczem i kończymy godzinę, dwie po meczu – wyjaśnia Jacek Czarecki, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

IMG 20180613 100717
Urząd Miasta i Urząd Marszałkowski wspierają działanie Strefy Kibica przy Arenie Lublin | fot. Dominik Wąsik

Urząd Marszałkowski przekazał na uruchomienie strefy kibica okrągłą sumę 100 tys. zł. Urząd Miasta Lublin nie wsparł finansowo, lecz zapowiedział uruchomienie specjalnej linii komunikacji miejskiej w dni, w których Polacy będą rozgrywać mecze. Będzie to prawdopodobnie linia o nazwie „Arena”.

MOSiR nie zdradza ile zapłaci TVP za licencję na transmisję meczów. – Nie mamy jeszcze podpisanej umowy. Dopiero po jej sfinalizowaniu poznamy dokładną kwotę, ale mówimy o kilku tysięcy złotych oraz kilku tysiącach dolarów – twierdzi Bednarczyk.

Piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji rozpoczną się w czwartek 14 czerwca i trwać będą do 15 lipca. W meczu otwarcia w Moskwie Rosja zmierzy się z Arabią Saudyjską o godz. 17. Polacy swoje mecze grupowe rozegrają: 19 czerwca z Senegalem w Moskwie, 24 czerwca z Kolumbią w Kazaniu i 28 czerwca z Japonią w Wołgogradzie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.