Strażacy z Wojciechowa najszybsi na schodach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

Strażacy-ochotnicy z gminy Wojciechów wzięli udział w Mistrzostwach Polski strażaków w biegu po schodach „Wieżowiec 2017” rozgrywanych na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 

Drużyna w składzie Marcin OZIMEK z OSP KSRG Wojciechów i Paweł Kowalski z OSP Wojciechów-Kolonia Pierwsza zajęła pierwsze miejsce w kategorii ochotniczych straży pożarnych zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski Strażaków w Biegu po Schodach na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

 

Pokonanie 770 schodów strażakom zajęło zaledwie 6 minut i 9 sekund. Zawody polegały na bieganiu po schodach Pałacu Kultury i Nauki w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu strażackim a także w aparatach ochrony dróg oddechowych. Start odbywał się na placu przed Pałacem, natomiast meta znajdowała się na usytuowanym na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki tarasie widokowym.

 

Nie jest to pierwszy sukces strażaków z Wojciechowa. – W marcu sześciu strażaków z gminy Wojciechów z OSP KSRG Wojciechów, OSP Wojciechów-Kolonia Pierwsza oraz OSP Stasin brało udział w zawodach na warszawskim wieżowcu RONDO 1 zdobywając także czołowe miejsca na podium w kategorii ochotniczych straży pożarnych – informuje Stanisław Kamela, prezes OSP KSRG Wojciechów.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.