Strażacy ochotnicy zbierają na naprawę uszkodzonego wozu strażackiego. Straty oszacowano na 50 tys. zł

Wóz strażacki OSP Miłocin-Czajki oparł się na barierce
Wóz strażacki OSP Miłocin-Czajki oparł się na barierce | fot. OSP Miłocin-Czajki

Wóz strażacki należący do OSP Miłocin-Czajki uległ uszkodzeniu w wyniku innego kierowcy, który zjechał na przeciwległy pas, którym poruszali się strażacy na sygnałach. Kierowca wozu strażackiego został zmuszony do manewru ucieczki przed czołówką.

Uszkodzony wóz strażacki OSP Miłocin-Czajki

Do zdarzenia doszło we wtorek (04.06). Kilka minut po godz. 13:00 stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie załączyło alarmowanie w jednostce OSP Miłocin-Czajki. Alarm dotyczył pompowania wody z budynku Szkoły Podstawowej w Wojciechowie.

„W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia, auto jadące z przeciwnego kierunku, zjechało na przeciwległy pas ruchu, chcąc ominąć kałużę, zmuszając tym samym naszego kierowcę do ucieczki przed czołowym zderzeniem. Nasz kierowca z wieloletnim doświadczeniem wykonał manewr ratujący życie pasażerowi auta osobowego, który przy zderzeniu z naszym ciężkim pojazdem nie miałby szans, narażając tym samym siebie i cały zastęp. W wyniku tego zdarzenia nasz pojazd przybrał pobocza i uderzył w barierę ochronną, staczając się pod wpływem ciężaru coraz bardziej w dół” – relacjonują strażacy ochotnicy.

Na szczęście strażakom nic poważnego się nie stało. Strażacy apelują do wszystkich, którzy w rejonie Szkoły Podstawowej w Wojciechowie posiadają kamery o przejrzenie zapisu nagrań. Być może któraś z kamer zarejestrowała całą sytuację, co pomoże w ustaleniu auta i kierowcy, który doprowadził do groźnego zdarzenia.

Strażacy z OSP Miłocin-Czajki utworzyli zbiórkę pieniędzy, aby pokryć koszty naprawy i remontu samochodu. Te zostały oszacowane na kwotę 50 tysięcy złotych. – „Pragniemy jak najszybciej wyremontować nasz pojazd, by móc dalej nieść pomoc potrzebującym” – mówią strażacy.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/gdk8js

ZDJĘCIA

Wóz strażacki OSP Miłocin-Czajki oparł się na barierce
Wóz strażacki OSP Miłocin-Czajki oparł się na barierce | fot. OSP Miłocin-Czajki

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.