Straż miejska w Lublinie otrzymała przenośne defibrylatory

Straż miejska w Lublinie została wyposażona w przenośne defibrylatory | fot. UM Lublin

Straż miejska w Lublinie została wyposażona w osiem przenośnych defibrylatorów AED. Będą znajdowały się w radiowozach. Dzięki nim wzrośnie szansa mieszkańców na otrzymanie szybkiej pierwszej pomocy.

Defibrylator serca stosowany jest najczęściej w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia podczas nieszczęśliwych zdarzeń lub nagłego zatrzymania krążenia. Jest urządzeniem medycznym, które analizuje pracę serca i w przypadku konieczności, za pomocą elektrod defibrylacyjnych, dostarcza do niego określoną energię elektryczną. W przypadku nieprawidłowego rytmu serca defibrylacja pozwala doprowadzić do ponownej stabilizacji pracy serca, jako pompy.

Defibrylatory serca to nowoczesne i niezawodne urządzenia, które poprzez specjalny program poprowadzą ratującego przez cały proces ratunkowy. Może je obsługiwać osoba bez wykształcenia medycznego. Jest to niezwykle istotne z uwagi na potrzebę natychmiastowego dostarczenia impulsu elektrycznego do serca osoby, która znajdzie się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia” – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Straż Miejska Miasta Lublin została wyposażona w osiem mobilnych defibrylatorów. W urządzenia ratujące życie zostaną wyposażone pojazdy, które w danym dniu będą patrolowały ulice Lublina. Wkrótce strażnicy przejdą odpowiednie przeszkolenie z zakresu ich obsługi. Dzięki temu będą mogli w łatwiejszy sposób udzielać pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania układu krążenia.

Straż miejska w Lublinie otrzymała defibrylatory | fot. UM Lublin

To kolejne działanie podjęte w kierunku poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Defibrylatory znajdują się w trzech budynkach Urzędu Miasta Lublin: w Ratuszu (Pl. Łokietka 1) oraz w biurowcach przy ul. Wieniawskiej 14 i ul. Leszczyńskiego 20. Lokalizacje zostały wybrane z uwagi na wiele osób, które załatwiają sprawy w tych budynkach Urzędu Miasta.

Urządzenia kosztowały łącznie blisko 35 tys. zł

Straż miejska w Lublinie otrzymała defibrylatory | fot. UM Lublin


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.