Straż miejska bierze się za przystanki autobusowe. Ma być bezpieczniej

przystanek dulęby lublin zniszczony

Autobusy komunikacji miejskiej oraz przystanki i ich otoczenie znajdą się pod specjalnym nadzorem Straży Miejskiej. Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo pasażerów.

 

Dzięki specjalnej linii telefonicznej, w przypadku wystąpienia potencjalnie niebezpiecznej sytuacji kierowca będzie mógł niezwłocznie połączyć się z dyżurnym Straży Miejskiej, a ten wyśle patrol. Do tych zadań zostały skierowane dwa specjalne patrole.

 

– Ta akcja to kolejny element budowania miasta bezpiecznego dla mieszkańców. Współpracując z policją uruchomiliśmy ponadnormatywne patrole. Stale rozbudowujemy sieć miejskiego monitoringu, wprowadziliśmy strażników dzielnicowych. Teraz pod lupę strażnicy wezmą autobusy i przystanki, z których codziennie korzysta ponad 150 tys. mieszkańców Lublina. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Straż Miejska nadzorem obejmie także linie komunikacji nocnej, szczególną uwagę poświęcając przystankom położonym na uboczu, w okolicach szkół i uczelni a także w czasie miejskich wydarzeń. Funkcjonariusze skontrolują także czystość i porządek na przystankach oraz prawidłowość parkowania w ich rejonie.

 

Do straży miejskiej każdego dnia napływają skargi dotyczące niepożądanych zachowań na przystankach komunikacji miejskiej. Tylko w 2017 Straż Miejska przewiozła z przystanków komunikacji miejskiej do Centrum Interwencji Kryzysowej 49 nietrzeźwych osób. Do osób, które w obrębie przystanków paliły wyroby tytoniowe trafiło 270 mandatów karnych na kwotę blisko 15 tys. zł oraz udzielono 7 pouczeń.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.