Strajku pracowników Poczty Polskiej nie będzie. Podwyżka wynagrodzenia w 2022 roku

listy placówka pocztowa poczta polska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Poczta Polska

Związki zawodowe pracowników Poczty Polskiej zapowiedziały protesty 18 października w Warszawie. Strajku nie będzie, ponieważ zarząd spółki zgodził się na podwyżkę wynagrodzenia od 2022 roku.

Wyższe wynagrodzenia dla pracowników Poczty Polskiej

We wtorek 12 października odbyło się dwustronne spotkanie zarządu spółki i Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej, dotyczące podwyżek płac.

„Negocjacje zakończyły się sukcesem i zawarciem porozumienia. Dialog opierał się na wspólnym przekonaniu o zasadności podniesienia zarobków pracowników spółki oraz zrozumieniu dla ogólnej sytuacji finansowej Poczty Polskiej” – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Wypracowane rozwiązanie zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022 r. i dotyczy wszystkich pracowników, objętych Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy. W wyniku wypracowanego porozumienia pracownicy Poczty Polskiej otrzymają podwyżkę wynagrodzenia dwuetapowo:

  • od 1 stycznia 2022 r. – 250 złotych brutto do wynagrodzenia zasadniczego, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzenia średnio o 338 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat,
  • od 1 lipca kwota ta wzrośnie o 50 zł brutto do poziomu 300 zł brutto, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzenia średnio o 405 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat.

Ponadto zarząd spółki zadeklarował, wypłatę jednorazowej nagrody w wysokości 500 zł brutto pod warunkiem uzyskania przez Pocztę Polską S.A. w 2021 r. środków z tytułu Tarczy Antycovidowej.

Porozumienie zamyka trwający od 2019 r. spór zbiorowy dotyczący podwyżek wynagrodzeń i stanowi kompromis pomiędzy oczekiwaniami Związku a możliwościami finansowymi firmy.

Poczta Polska zatrudnia ok. 80 tys. pracowników. Spółka jest jednym z polskich liderów usług komunikacyjnych, paczkowo – kurierskich i logistycznych oraz narodowym operatorem pocztowym, o największej w kraju sieci obejmującej 7600 placówek, filii i agencji pocztowych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.