Strajk Kobiet na celowniku prokuratury. Nawet 8 lat więzienia dla organizatorów protestów

IMG 9441
Protest w obronie praw kobiet w Lublinie, 25 października 2020 roku | fot. Dominik Banaszek

Prokuratura chce ścigać organizatorów protestów ws. aborcji i nakłaniających do nich. Grozić ma im nawet 8 lat więzienia.

O sprawie poinformowało RMF FM. Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski przygotował wytyczne dla śledczych wobec organizatorów protestów i osób, które do nich nakłaniają oraz atakują kościoły czy policjantów. Wczoraj karanie organizatorów zapowiadał Jarosław Kaczyński.

„Polecam niezwłoczne informowanie Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej o każdym zarejestrowanym postępowaniu, którego przedmiotem jest sprowadzenie, w związku z odbywającymi się obecnie nielegalnymi zgromadzeniami, niebezpieczeństwa dla życia i lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach” – czytamy w piśmie Prokuratura Krajowego Bogdana Święczkowskiego.

W myśl przytoczonego przepisu, „kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przecież te strajki są spontaniczne. Nikt tego nie zorganizował. Po prostu ludzie mają już dość PISu

  2. Drobny szczegół: koordynacja już dziejących się protestów to nie jest organizacja protestów. Prokuratura powinna być wdzięczna, że ktoś się zatroszczył o bezpieczeństwo protestujących!

  3. Bardzo dobra decyzja Prokuratora. W koń u ktoś weźmie się za to bezmyślne grupę. Szkoły pozamykane, bo ryzyko pandemią ale iść w marszu już się nie boją. Karać finansowo mandatami i innymi przewidzianym prawem sposobami.