Stracił dowód rejestracyjny za nietypowy kolor przednich lamp. Właściciel nie potrafił logicznie wytłumaczyć powodu zmian

Właściciel nowego BMW zmienił kolor lamp na zielony
Właściciel nowego BMW zmienił kolor lamp na zielony | fot. KMP Lublin

Modyfikacja barwy przednich świateł w nowym BMW kosztowała właściciela pojazdu utratę dowodu rejestracyjnego. Mężczyzna zapytany przez funkcjonariuszy o powód takiej zmiany nie potrafił logicznie tego wytłumaczyć.

Zmienił kolor przednich lamp

We wtorek (18.07) policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji zwrócili uwagę na nowe BMW, które poruszało się al. Solidarności w Lublinie. W pojeździe zamontowane były przednie światła w kolorze zielonym. W związku tym funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd. Samochodem kierowała 33-letnia kobieta.

„W trakcie sprawdzeń okazało się, że doszło do ingerencji w reflektory przednich świateł od wewnętrznej strony szkła. Dzięki temu osiągnięto nietypowy kolor lamp. Kobieta oświadczyła, że auto użytkuje głównie jej mąż i ona nie dokonywała żadnych przeróbek” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Kobieta dodała, że jest to nowy samochód i niedawno został odebrany z salonu. Funkcjonariusze zapytali właściciela auta o powód takich zmian. Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć zaistniałych zmian.

„W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami policjanci zdecydowali o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego. Kobieta natomiast została pouczona za popełnione wykroczenie” – informuje nadkom. Gołębiowski.

Policjanci przypominają, że barwa przednich świateł jest ściśle określona przez przepisy i samowolna modyfikacja lamp jest niedopuszczalna.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. bmw i wszystko jasne, nie obrażając nikogo, bmw to auto w dalszym ciągu „wieśmaków”

  2. Jak ktoś mi powie że w Polsce jest wolność to chyba oczadział albo wierzy w bajki.
    Ale Bandycja ma wielki sukces w zwalczaniu przestępczości.