Strabag wybuduje obwodnicę Dęblina w ciągu DW-801. Podpisano umowę

budowa droga walec asfalt
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Blisko 45 mln złotych będzie kosztowała obwodnica Dęblina w ciągu DW-801, która ma powstać do końca marca 2023 r. W środę w Lublinie podpisano umowę na jej budowę z firmą Strabag.

Obwodnica Dęblina ma powstać w dwa lata

Pierwszy etap rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 801 Warszawa – Karczew – Wilga – Maciejowice – Dęblin – Puławy na odcinku od granicy województwa lubelskiego do skrzyżowania z drogą krajową S12 w mieście Puławy, to budowa obwodnicy Dęblina. Jego całkowita długość to 4,7 km.

W ramach projektu zaplanowano m.in.: rozbudowę 8 skrzyżowań – w tym 3 rond, budowę i przebudowę sieci (woda, gaz, c.o. kanalizacja sanitarna i deszczowa), przebudowa przejazdów kolejowych, budowę, rozbudowę oraz przebudowę chodników, zatok autobusowych oraz zjazdów na przyległe działki, a także budowę ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych.

Inwestycja pochłonie blisko 45 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą będzie firma Strabag. Termin zakończenia robót to początek 2023 roku.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.