Strabag wybuduje obwodnicę Dęblina w ciągu DW-801. Podpisano umowę

budowa droga walec asfalt
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Blisko 45 mln złotych będzie kosztowała obwodnica Dęblina w ciągu DW-801, która ma powstać do końca marca 2023 r. W środę w Lublinie podpisano umowę na jej budowę z firmą Strabag.

Obwodnica Dęblina ma powstać w dwa lata

Pierwszy etap rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 801 Warszawa – Karczew – Wilga – Maciejowice – Dęblin – Puławy na odcinku od granicy województwa lubelskiego do skrzyżowania z drogą krajową S12 w mieście Puławy, to budowa obwodnicy Dęblina. Jego całkowita długość to 4,7 km.

W ramach projektu zaplanowano m.in.: rozbudowę 8 skrzyżowań – w tym 3 rond, budowę i przebudowę sieci (woda, gaz, c.o. kanalizacja sanitarna i deszczowa), przebudowa przejazdów kolejowych, budowę, rozbudowę oraz przebudowę chodników, zatok autobusowych oraz zjazdów na przyległe działki, a także budowę ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych.

Inwestycja pochłonie blisko 45 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą będzie firma Strabag. Termin zakończenia robót to początek 2023 roku.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.