Stock wybuduje gorzelnię za 120 mln zł. Pozwoli produkować 100 tys. l spirytusu dziennie

produkcja wódek stock
Rozlewnia wódek Stock Polska w Lublinie | materiały prasowe

Jeszcze przed wakacjami rozpocznie się budowa gorzelni na terenie zakładów Stock Polska przy ul. Krochmalnej w Lublinie.

Gorzelnia Stock Polska za 120 mln złotych

„Nowa gorzelnia to najnowocześniejsza tego typu inwestycja w Polsce. Po jej uruchomieniu, nasz zakład będzie mógł produkować w Lublinie 100 tys. litrów spirytusu dziennie i zwiększyć możliwości eksportowe wyrobów gotowych” – wyjaśnia Marek Sypek, prezes zarządu Stock Polska.

Gorzelnia będzie miała duże znaczenie przemysłowe nie tylko na poziomie regionalnym, ale i krajowym. Instalacja wytwarzać będzie surowy alkohol, z którego później produkowane będą m.in. alkohol do celów spożywczych (wódki czyste i smakowe oraz likiery) oraz medycznych i farmaceutycznych (płyny do dezynfekcji).

„Alkohol w lubelskiej gorzelni powstawać będzie w dużej mierze na bazie produktów pochodzących od dostawców z Lubelszczyzny, tj. przy wykorzystaniu żyta, pszenicy, pszenżyta, jęczmienia, a także kukurydzy. Inwestycja pozwoli umocnić pozycję Lublina na europejskiej mapie wiodących producentów alkoholu oraz z łatwością zdobywać nowe, nie tylko europejskie, rynki” – mówi Krzysztof Put, dyrektor lubelskiego zakładu Stock Polska.

Całkowita powierzchnia nowej gorzelni wraz z infrastrukturą towarzyszącą obejmie obszar około 5800 m2, co stanowi 1/10 obecnej działki przemysłowej Stocka przy ul. Krochmalnej w Lublinie. W gorzelni pracę znajdzie 30 nowych pracowników. Koszt budowy szacujemy na około 120 milionów złotych.

Gotowy budynek nowej gorzelni i pierwsze próby na linii technologicznej Spółka planuje na drugą połowę 2022 roku.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.