Startuje plenerowe Kino Perła w Lublinie. Repertuar na czerwiec 2020

Startuje plenerowe Kino Perła w Lublinie. Repertuar na czerwiec 2020
Plenerowe Kino Perła na terenie browaru przy ul. Bernardyńskiej | materiały prasowe

Lubelscy miłośnicy kina pod gwiazdami nie muszą już dłużej czekać, aby cieszyć się wspólnym oglądaniem filmowych przebojów. Od najbliższego piątku (19 czerwca) w browarze przy ul. Bernardyńskiej 15 rusza kolejna edycja plenerowego Kina Perła.

„W tym roku projekcje zostały przeniesione z dziedzińca zlokalizowanego przy wejściu do browaru na nasze tereny zielone. Dzięki temu możliwe będzie zachowanie wszelkich wymogów bezpieczeństwa związanych z epidemią, w tym 2-metrowego dystansu między leżakami, bez zmniejszenia liczby widzów, którzy mogą brać udział w seansie. Jesteśmy przekonani, że osoby, które do 31 sierpnia odwiedzać będą Browar Perła, docenią nową, klimatyczną aranżację kina w pięknym zielonym otoczeniu, w samym sercu zabytkowej części Lublina” – informuje Maciej Ładwiński, Dyrektor ds. Marketingu Perła – Browary Lubelskie S.A.

Podobnie jak w latach poprzednich projekcje filmowe będą odbywać się od środy do niedzieli. Pięć dni tygodnia to pięć bloków tematycznych. W ramach każdego z nich emitowane będą filmy, które łączy myśl przewodnia, często zbliżona tematyka, ale przede wszystkim podobny klimat:

Środy to blok zatytułowany Strange Days. Od połowy marca wszystkim nam towarzyszy poczucie dziwności, gdyż świat zmienił się radykalnie z dnia na dzień. Dlatego w tym cyklu zaprezentujemy produkcje, w których świat ekranowy rządzi się zupełnie niezwykłymi zasadami, podobnie jak nasze otoczenie teraz. Hitami tego bloku będą filmy „Midsommar” (emisja 24 czerwca) oraz „Hereditary. Dziedzictwo” (emisja 5 sierpnia).

Cykl czwartkowy to Podroż za jeden uśmiech. Jednym z najbardziej dotkliwych efektów pandemii jest ograniczenie możliwości podróżowania, dlatego w czwartki w Kinie Perła po prostu pojedziemy w świat. Wraz z bohaterami filmów trafimy m.in. do Chin – dzięki brawurowej komedii „Kłamstewko” (emisja 25 czerwca) i do Szwecji – dzięki thrillerowi komediowemu „Sztokholm” (emisja 9 lipca).

Ponieważ zły czas fajnie jest odreagować, w piątki zapraszamy na porządną i niekoniecznie grzeczną zabawę w ramach cyklu Sex, drugs and rock and roll. Zaczniemy ją od ostrej imprezy na „Ibizie” (emisja 19 czerwca – będzie to pierwszy tegoroczny seans Kina Perła).

W soboty tradycyjnie towarzyszyć nam będzie blok A to Polska właśnie – miks głośnych, popularnych czy uznanych polskich filmów, zarówno poważnych, jak i komediowych. Zaczniemy od mocnego uderzenia, czyli od „Kleru” Wojciecha Smarzowskiego, najbardziej dochodowego polskiego filmu po 1989 roku (emisja 20 czerwca).

Filmowy tydzień w Kinie Perła zamknie niedzielny cykl komediowy Świat się śmieje. Na jego otwarcie przygotowaliśmy głośny hit: nagrodzoną Oscarem tragikomedię „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” (emisja 21 czerwca).

Projekcje będą zaczynać się tuż po zachodzie słońca, około godziny 21:00. Wstęp na nie jak zawsze będzie bezpłatny. Seanse w ramach tegorocznego Kina Perła odbywać się będą w 2 lokalizacjach: w browarze Perła w Lublinie oraz w browarze w Zwierzyńcu.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa widzom i obsłudze kina oraz spełnienia w tym zakresie wszelkich wytycznych związanych z obowiązującym reżimem sanitarnym, osoby wchodzące na teren Kina Perła będą musiały poddać się bezdotykowemu mierzeniu temperatury oraz przebywać na terenie kina w maseczkach.

Wszystkie leżaki będą dezynfekowane po każdym seansie, a w przypadku opuszczenia przez widza kina w trakcie seansu jego leżak zostanie natychmiast zastąpiony przez zdezynfekowany. Nie będzie można zmieniać położenia leżaków, których sposób ustawienia przez organizatora pozwala na zachowanie bezpiecznej odległości. Leżaki dwuosobowe będą mogły być zajmowane wyłącznie przez widza, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem poniżej 13. roku życia oraz przez osoby wspólnie zamieszkujące lub pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym.

Pomysłodawcą i organizatorem projektu Kino Perła jest Perła – Browary Lubelskie S.A.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.