Startują Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych na Targach Lublin

Lublin piwem płynący. W piątek startują Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych. Kilkadziesiąt browarów i ponad setka piw. Impreza potrwa do niedzieli.

W trakcie trzydniowej imprezy będzie można skosztować ponad stu rożnych gatunków piwa od ok. 30 browarów. Wśród browarów są m.in.: Beer Bros, Brokreacja, Doctor Brew, Pinta, Profesja, Szałpiw, Tatooed Beer, Trzech Kumpli, Widawa, Wrężel. Oprócz browarów z Polski, do Lublina przyjedzie m.in. Oslo Mikrobryggeri, czyli browar norweski, a także ukraińska Pravda.

Nie zabraknie oczywiście lokalnych browarów, bo na Targach Piw Rzemieślniczych zaprezentują się dwa browary z naszego województwa: Browar Zakładowy z Poniatowej i Piwne Podziemie spod Chełma. Ale to nie koniec listy Wystawców.

Gatunki piwa

Będą to m.in. trunki pachnące cytrusami, owocami tropikalnymi, z posmakiem doskonałej kawy albo czekolady lub z aromatem dobrej whisky. Będą piwa kwaśne, wędzone, z dodatkiem laktozy czy wanilii. Wszystkie piwa będziemy mogli wypić ze specjalnego, festiwalowego szkła. W tym roku jest to tzw. snifter.

Specjaliści o warzeniu piwa

Lubelski oddział Piwowarów Domowych poprowadzi wykłady, podczas których dowiemy się m.in., jak uwarzyć swoje piwo w domu. Wśród omawianych zagadnień znajdą się tematy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych piwowarów. Podczas Targów odbędą się także spotkania z piwowarami i twórcami małych browarów.

Czas i miejsce

Piątek 25.11.2016, godz. 17:00-24:00

Sobota 26.11.2016, godz. 12:00-24:00

Niedziela 27.11.2016, godz. 10:00-17:00

Targi Lublin ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin; Hala: C

(fot. mat. organizatora)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.