Staranował na parkingu 11 samochodów. Porzucił auto z pasażerem w środku i uciekł pieszo

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci poszukują mężczyzny, który prowadząc BMW uszkodził 11 samochodów na jednym z parkingów na terenie Lublina, a następnie porzucił auto z pasażerem w środku i uciekł pieszo.

Do zdarzenia doszło w czwartek na ul. Jagiellończyka w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca samochodu marki BMW jadąc po osiedlu Felin stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego staranował 11 samochodów stojących na parkingu.

Kierowca BMW, kiedy zauważył, że nie możliwości kontynuowania jazdy, postanowił porzucić pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia pieszo. Jak się później okazało w samochodzie zostawił pijanego kolegę, który z nim podróżował. Badanie alkomatem wykazało, że miał dwa promile alkoholu w organizmie.

Pasażer po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany przez policjantów. Przesłuchamy również świadków zdarzenia oraz właścicieli uszkodzonych aut. Wiemy, że samochód, którym poruszał się sprawca został mu użyczony przez inne osoby” – mówi podkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Na szczęście w wyniki tego zdarzenia nikomu nic się nie stało. Policjanci prowadzą teraz czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania kierowcy, któremu może grozić nawet do dwóch lat więzienia lub kara grzywny. Mężczyzna będzie musiał również liczyć się z pokryciem szkód uszkodzonych aut.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.