Stanął w obronie koleżanki. Został dotkliwie pobity przez grupę mężczyzn. Jeden z nich miał okładał go kijem bejsbolowym

Pobicie w Deblinie po sylwestrze

Kryminalni z Dęblina zatrzymali czterech mężczyzn w związku z pobiciem 22-latka. Agresorzy używali przemocy fizycznej, w tym kija bejsbolowego. Motywem mogła być sytuacja na sylwestrowej zabawie, gdy poszkodowany stanął w obronie swojej koleżanki, którą obrażał jeden z napastników. Zatrzymanym grozi od 3 do 8 lat więzienia.

Napaść z bronią w ręku na dworcu kolejowym w Dęblinie

Do zdarzenia doszło nad ranem po nocy sylwestrowej w Dęblinie na dworcu PKP. Siedzącego na ławce 22-latka z powiatu ryckiego zaatakowało czterech zamaskowanych mężczyzn. Agresorzy bili pokrzywdzonego rękami oraz kijem bejsbolowym. Po całym zdarzeniu pokrzywdzonemu pomogły dwie kobiety, które wysiadły z pociągu. Dzięki nim pokrzywdzony zadzwonił do przyjaciółki, która przyjechała na miejsce i wezwała Policję. Na dworcu pojawili się policjanci i pogotowie ratunkowe, które zabrało pobitego 22-latka do szpitala i tam udzielono mu pomocy.

policja kajdanki areszt
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Sprawcy pobicia są w rękach policji

Policja z Komisariatu w Dęblinie szybko namierzyła i aresztowała sprawców pobicia. To dwóch 23-latków, 18-latek i 17-latek. Motywem ataku mógł być incydent na sylwestrowej imprezie, gdzie poszkodowany bronił koleżanki, wobec której jeden z mężczyzn wykazywał wulgarne zachowanie.

Za pobicie grozi im od 3 do 8 lat więzienia

Zatrzymani usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za udział w pobiciu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast sprawcy, który używał niebezpiecznego przedmiotu, podczas popełnianego czynu grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.