Stał obok bloku, nagle usłyszał odgłos uderzenia o ziemię. Siedmiolatek wypadł z okna mieszkania

karetka pogotowia ratunkowego
Karetka pogotowia ratunkowego | fot. Dominik Wąsik

Na jednym z osiedli w Puławach we wtorkowe popołudnie, z okna na pierwszym piętrze, wypadł chłopiec. Siedmioletnie dziecko trafiło do szpitala.

Puławy: Siedmiolatek wypadł z okna

Ze zgłoszenia, które we wtorek (27.02) wpłynęło do puławskiego dyżurnego, wynikało, że między godziną 16:30 a 17:00, z balkonu mieszkania w bloku na jednym z osiedli w Puławach wypadło kilkuletnie dziecko. Policjanci, którzy zostali skierowani na interwencję zastali na miejscu 7-letniego chłopca oraz jego matkę. Funkcjonariusze udzielili chłopcu pomocy oraz dokonali wstępnych ustaleń.

Z relacji świadków wynika, że chłopiec przebywał wraz z matką i młodszym bratem na pobliskim placu zabaw. W pewnym momencie 7-latek pobiegł do mieszkania. Niedługo później, przypadkowy mężczyzna, przebywający obok bloku usłyszał odgłos uderzenia o ziemię. Gdy odwrócił się w stronę budynku, zobaczył, że na trawie pod blokiem leży dziecko.

„Chłopiec był przytomny, ale narzekał na ból pleców. Powiedział, że spadł z okna. Mężczyzna powiadomił matkę chłopca, wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego 7-latek został przetransportowany do szpitala w Lublinie” – mówi kom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Po badaniach chłopiec pozostał na obserwacji, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Matka chłopca, 29-letnia mieszkanka Puław była trzeźwa.

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, niemniej jednak policjanci wykonują czynności, które pozwolą ustalić wszystkie okoliczności zdarzenia oraz to, czy opieka nad dzieckiem była sprawowana prawidłowo” – mówi kom. Ewa Rejn-Kozak.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.