Stadion Miejski w Lublinie – robota wre

10314677 738208852908322 7682829288523541410 n

Pierwsza, próbna litera logo Stadionu Miejskiego pojawiła się na froncie obiektu. Pełna nazwa – „Arena Lublin” zostanie umieszczona na elewacji zachodniej – nad wejściem do budynku głównego oraz na elewacji wschodniej – centralnie nad pawilonem komercyjnym. Hasła będą zamontowane do końca lipca.

Logo ma 1,8 metra wysokości. Litery są w kolorze białym z neonową czerwoną obwódką. Do pełnego oświetlenia w barwach Lublina brakuje jeszcze koloru zielonego, ten został wykorzystany do iluminacji obiektu. Iluminacje mogą oświetlać obiekt w sposób statyczny, dynamiczny lub można wykorzystać wiele kolorów.

– W ten sposób stadion możemy oświetlić w barwach narodowych, barwach danego klubu czy w kolorach tęczy, możemy organizować festiwal kolorów np. podczas koncertów – mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora wydziału inwestycji i remontów Urzędu Miasta Lublin, która codziennie dogląda stanu realizacji inwestycji.

stadion_1 (Kopiowanie)

Pierwsze próby iluminacji odbędą się w przyszłym tygodniu. Wówczas będą przebiegać także próby ustawiania świateł, do dachu zostanie zamontowany telebim.

Zakończono już prace na 2 i 3 poziomie. Tutaj trwa sprzątanie i przygotowywanie pomieszczeń do końcowego odbioru. Na ostatniej części przebiegają ostatnie prace wykończeniowe. Zostały zamontowane piłkochwyty, bramki na boisku z trawy syntetycznej, sprzęt sportowy jest już przygotowany w magazynach. Trwają także próby i rozruchy systemów obiektu m.in. systemów oświetlenia boisk – pomiary i regulacje natężenia światła. Na bieżąco wykonywane są przeglądy przedodbiorowe.

stadion_2 (Kopiowanie)stadion_4 (Kopiowanie)stadion_5 (Kopiowanie)

Oficjalne otwarcie stadionu nastąpi 13 września, z tej okazji planowane jest wydarzenie artystyczne. Tydzień później Politechnika Lubelska na terenie obiektu zorganizuje piknik naukowy, a 9 października odbędzie się sportowe otwarcie. Na nowym obiekcie zagrają reprezentacje Polski i Włoch do lat 20.

fot. UM Lublin

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.