Stadion lekkoatletyczny w Lublinie. Niecałe trzy miesiące do zakończenia budowy

stadion lekkoatletyczny zygmuntowskie lublin

Trwa przebudowa stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego w Lublinie. Do zakończenia budowy zostały już tylko niecałe trzy miesiące.

 

Przebudowa stadionu ruszyła w maju 2016 r. i ma się zakończyć w sierpniu tego roku. Inwestycja kosztuje prawie 37 mln złotych. Postanowiliśmy zrobić rozeznanie w postępach pracy nad przebudową. Co jest gotowe, a co jeszcze zostało do wykonania?

 

Wykonana jest praktycznie cała infrastruktura sieciowa i konstrukcja budynku technicznego wraz z trybunami i zadaszeniem. Wstawione są okna i wykonano większość prac wewnątrz budynku. Zamontowana jest konstrukcja windy. Trwa montaż pawilonów sędziowskich, świetlików, sufitów podwieszanych.

 

Gotowe są również mury oporowe, podbudowy pod bieżnię ogólną i pod rzutnie główne i treningowe i większej części pod drogi wewnętrzne. Wykonane jest także podbudowa pod nawierzchnie trawiastą płyty stadionu oraz nawodnienie i odwodnienie płyty stadionu.

 

W najbliższym czasie wykonawca będzie kontynuował prace wykończeniowe. Roboty obejmą: sufity podwieszane, płytki naścienne i podłogowe, montaż drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, urządzeń sanitarnych i wyposażenia sanitariatów, montaż ścianek sanitariatów i pryszniców, dalsze instalacje i okablowanie, montaż telebimu, krzesełek na trybunach, układanie dachu odwróconego na budynku technicznym, układanie nawierzchni poliuretanowch, trawy na płycie stadionu, wykonanie nawierzchni rzutni, skoczni i urządzeń treningowych, ogrodzenie terenu, montaż ekranu akustycznego.

 

Czy dwa miesiące wystarczą wykonawcy na dokończenie prac? – Na dzień dzisiejszy nie widzimy zagrożenia terminu zakończenia prac – informuje Joanna Bobowska z biura prasowego lubelskiego ratusza.

 

W ramach planowanej przebudowy zostaną wymienione na nowe lub przebudowane wszystkie najważniejsze elementy obecnego stadionu. Powstanie w pełni funkcjonalny stadion lekkoatletyczny spełniający normy III A kategorii IAAF, umożliwiający uzyskanie licencji na organizację imprez sportowych takich jak Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Seniorów oraz mityngów międzynarodowych.

 

Obiekt zostanie dostosowany do prowadzenie treningów, w tym przez osoby niepełnosprawne oraz zawodów sportowych różnego szczebla, w tym rangi mistrzowskiej oraz mityngów międzynarodowych, m.in. w następujących dyscyplinach lekkoatletycznych: biegi krótko i długodystansowe, rzut młotem, rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok w dal, skok wzwyż, skok o tyczce, wieloboje lekkoatletyczne.

 

Plany dotyczące obiektu są ambitne. Możliwe, że już w przyszłym roku odbędą się na nim lekkoatletyczne mistrzostwa Polski seniorów. – Podczas ostatniej wizyty w Lublinie prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zgłosiliśmy akces do organizacji w 2018 r. imprezy rangi mistrzowskiej – mówi Bobowska.

 

Pierwsza impreza została zaplanowana na jesień, kiedy to odbędą się zawody dla szkół z okazji uroczystego otwarcia stadionu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.