Stadion lekkoatletyczny oficjalnie otwarty [zdjęcia]

GERHAND 18.10.12

W środę odbyło się oficjalne otwarcie stadionu lekkoatletycznego przy ul. Piłsudskiego w Lublinie. Inwestycja pochłonęła blisko 40 mln złotych.

 

Nowy stadion daje możliwość uprawiania różnego rodzaju konkurencji lekkoatletycznych, w tym biegów krótko- i długodystansowych, rzutów młotem, dyskiem, oszczepem, pchnięcia kulą, skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz wielobojów lekkoatletycznych.

 

Obiekt został wyposażony w zadaszoną trybunę dla 1370 widzów – kolejnych kilkaset osób zmieści się na tarasie nad trybuną – oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. W podtrybunie został wkomponowany nowy budynek zawierający m.in. szatnie dla zawodników, toalety i pomieszczenia dla sędziów.

 

Na otwarciu pojawiło się wielu olimpijczyków, zarówno tych sprzed lat, jak i tych obecnych. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Tomasz Majewski, dwukrotny złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą czy Leszek Dunecki, medalista igrzysk olimpijskich w Moskwie.

 

Stadion lekkoatletyczny to kolejny obiekt sportowy w Lublinie. W ostatnim czasie powstała Aqua Lublin (aqua park z basenem olimpijskim) oraz Arena Lublin. Na modernizację czeka już Speedway Arena Lublin, czyli stadion żużlowy przy al. Zygmuntowskich.

 

Pierwsza impreza dużej rangi – Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce zostaną zorganizowane na nowym stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego w dniach 20-22 lipca 2018 roku.

 

Zdjęcia | Damian Gerhand

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.