Spróbowała narkotyków od kolegi. W stanie ciężkim trafiła do szpitala. Grozi mu 3 lata więzienia

Policja Swidnik zatrzymanie za nakrotyki

Do 3 lat więzienia, grozi 19-latkowi ze Świdnika, który dostarczył swojej 18-letniej koleżance narkotyki. Po zażyciu środków odurzających dziewczyna poczuła się źle i w ciężkim stanie i musiała zostać przewieziona do szpitala. Mężczyźnie postawiono zarzut umyślnego narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiety.

Miało być fajnie, wyszło dramatycznie

W zeszłym tygodniu, dyżurny komendy policji w Świdniku otrzymał zgłoszenie o tym, że 18-letnia kobieta, po spożyciu niezidentyfikowanej substancji odurzającej, źle się poczuła i wymagała hospitalizacji. Z ustaleń policjantów wynikało, że w jednym z bloków mieszkalnych doszło udostępnienia i spożycia nieznanej substancji o charakterze psychotropowym. Dziewczyna w stanie krytycznym trafiła do szpitala. Jej stan określono jako ciężki.

Kajdanki. Fot. BortN66 Shutterstock e1491585565894
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Ta sama substancja została podana innej osobie

W toku śledztwa ustalono, że ta sama substancja została dostarczona także innej osobie. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Postawiono mu trzy zarzuty: umyślnego wystawienia na bezpośrednie ryzyko utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu wskutek spożycia substancji odurzającej oraz dwa zarzuty udzielenia nieustalonej substancji odurzającej dwóm innym osobom.

Prokuratura w Świdniku zastosowała wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.