Sprawdź swoją kondycję! Test Coopera na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie

IMG 20171005 101925
Stadion lekkoatletyczny Lublin

W ostatnią niedzielę czerwca na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego odbędzie się tegoroczna edycja Testu Coopera dla wszystkich. Sprawdź sprawność fizyczną w 12 minut.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. K.Cooper (autor metody) opracował zestaw ćwiczeń obejmujących bieg, chód, pływanie kolarstwo. Jednak to próba biegowa cieszy się największą popularnością. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci, określa się na podstawie pokonanego dystansu.

W teście można wystartować niezależnie od tego, czy na co dzień uprawia się sport. Można biec, truchtać, maszerować i skakać – jak kto potrafi i na ile sił wystarczy. Najważniejsze, żeby spróbować i nabrać chęci do regularnej aktywności fizycznej. Pierwszy start zaplanowany jest na godz. 10:00, kolejne co 30 minut, w grupach 20-osobowych. Ostatni start o 15:30.

„Zachęcamy do skorzystania z naszej propozycji, która bez wątpienia będzie doskonałą okazją do sprawdzenia kondycji, czego potwierdzeniem będzie specjalnie przygotowany certyfikat” – zachęca Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR 'Bystrzyca’ w Lublinie.

Przygotowując się do udziału w teście, pamiętajmy o rygorach sanitarnych:

1. Wejście na Stadion będzie odbywało się przez halę sportową.

2. Bezpośrednio po wejściu na obiekt należy zdezynfekować ręce i udać się do stanowiska kontroli temperatury.

3. Po pozytywnej weryfikacji należy udać się do biura zawodów w celu wypełnienia karty uczestnika.

Udział w biegu jest bezpłatny.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.