Spowodował śmiertelny wypadek i uciekł z miejsca. Poszukiwany kierowca ciemnego Volvo V70

wypadek w Białkach Dolnych
W wyniku wypadku zginął 29-letni Daniel | fot. nadesłane

Policjanci poszukują kierowcy Volvo V70, który wyprzedzając zmusił dwóch innych kierowców do nagłych manewrów, co skończyło się zderzeniem pojazdów. W wyniku wypadku zginął 29-letni Daniel.

Do tragicznego wypadku doszło w środę, 14 sierpnia około godz. 16 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Białki Dolne. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pojazd marki Ford Ka, jadący w kierunku Moszczanki zaczął wyprzedzać ciemny samochód typu kombi.

Kierowca tego samochodu rozpoczął manewr w momencie, gdy jadący z przeciwka pojazd marki Opel Vectra był już bardzo blisko. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierującego ciemnym kombi zmusiło do hamowania wyprzedzanego forda i jadącego z przeciwka opla” – relacjonują policjanci.

Kierujący vectrą zmuszony był do maksymalnego zjechania na prawą stronę, by zrobić miejsce dla wyprzedzającego z przeciwka samochodu. Z kolei ford podczas hamowania złapał pobocza, wpadł w poślizg i obracając się uderzył w jadącego z przeciwka opla, który dachował.

68 153236
Opel po zderzeniu z fordem zachował w rowie | fot. KPP Ryki

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący fordem 29-letni Daniel i śmigłowcem LPR został zabrany do szpitala w Lublinie. Niestety, po dwóch dniach od wypadku zmarł. Do szpitala z obrażeniami ciała przewieziono też pasażerkę opla.

Kierujący ciemnym kombi nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Moszczanki. Policja poszukuje go od środy, kiedy doszło do wypadku. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca poruszał się samochodem marki Volvo V70.

Osoby, które podróżowały drogą krajową nr 48 w dniu 14 sierpnia 2019 r. około godz. 16:00 pomiędzy Moszczanką a Kockiem, posiadające w samochodzie rejestrator jazdy, a także osoby posiadające wiedzę na temat sprawcy tego zdarzenia proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Rykach pod nr (81) 865-02-10 lub 112” – apelują policjanci.

Zobacz moment wypadku | źródło: Polsat News

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ogarnijcie że w Moszczance jest kamera ustawiona na sygnalizacji świetlnej w tym kierunku, z którego jechało to Volvo, żaden problem wyciągnąć zapis z takiej kamery . jest nowe auto na OLX’ie i dodane właśnie w niedzielę ok 10:00 na blachach LRY dzień po tym jak pojawiła się informacja że szukają tego gościa. Czyżby ktoś chciał szybko spylić? Najpierw ogarnąłbym ten zapis z Kamery z sygnalizacji, potem zobaczył ogłoszenia OLX, potem kamery z Dróg Krajowych GDDKiA

    Mój Typ to ukryty link