Spójrzmy sobie w oczy. Światowa akcja po raz drugi w Lublinie

Spójrzmy sobie w oczy. Światowa akcja po raz drugi w Lublinie - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

W sobotę, 29 października, setki tysięcy ludzi z całego świata zatrzyma się, aby spojrzeć sobie w oczy. Wśród nich będą także mieszkańcy Lublina. Już po raz drugi polska odsłona międzynarodowej akcji odbędzie się w Tarasach Zamkowych.

Co stało się z komunikacją międzyludzką? Kiedy ostatni raz spojrzeliśmy komuś głęboko w oczy? Czy wśród pędzącego świata jesteśmy w stanie zatrzymać się choćby na minutę? „The world biggest eye contact experiment” to akcja, która może dać odpowiedź na te i wiele innych pytań. Idea jest bardzo prosta. Wystarczy przez minutę spojrzeć w oczy przypadkowo napotkanej osoby, aby przekonać się samemu, że – pomimo różnic i odmienności – wszyscy jesteśmy ludźmi.

– Spojrzeć sobie w oczy – niby brzmi to banalnie. Ale po kilkuminutowym kontakcie wzrokowym z nieznaną wcześniej osobą pojawiają się niesamowite wrażenia. Wśród uczestników zdarza się płacz, głębokie wzruszenie, coś w nas pęka, przełamujemy się. Potrafimy spojrzeć na drugą osobą nie myśląc, skąd pochodzi, jaki zawód uprawia czy ile zarabia i w końcu zdajemy sobie sprawę, że to taki sam człowiek jak my. Ma takie same potrzeby, pragnienia, tęsknoty. W gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami. Liczymy, że tegoroczna edycja co najmniej powtórzy sukces ubiegłej, która zgromadziła aż kilkaset osób – mówi Anna Sokołek, organizująca akcję w Tarasach Zamkowych.

Specjalna przestrzeń, gdzie będą mogli spotkać się wszyscy chętni do wzięcia udziału w akcji, zostanie przygotowana 29 października, w godz. 12:00 – 15:00, na parterze Tarasów Zamkowych, przy wejściu od strony Al. Tysiąclecia.

(mat. prasowe)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.