Spodobał mu się zegarek, więc postanowił zabrać go 15-latkowi. Groził mu pobiciem

smart watch 821557 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju na 15-letnim mieszkańcu Lublina. 27-latek napadł nastolatka na przystanku MPK, bo spodobał mu się jego zegarek. Był agresywny i groził mu pobiciem.

Do rozboju doszło na początku września. Sprawca upatrzył sobie pokrzywdzonego 15-latka w autobusie MPK i wysiadł z nim na tym samym przystanku. Od razu zaczepił go mówiąc, że ma fajny zegarek.

Podczas rozmowy mężczyzna stał się agresywny i zaczął zastraszać pokrzywdzonego. W pewnym momencie zagroził mu pobiciem, a następnie kazał zdjąć z ręki zegarek.

Pracujący nad sprawą policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringów. W wyniku poczynionych ustaleń operacyjni wytypowali sprawcę. Okazało się nim być 27-letni mieszkaniec Lublina. Podczas przeszukania funkcjonariusze odzyskali skradziony zegarek o wartości 170 zł.

Dziś 27-latek zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Policjanci wnioskować będą o zastosowanie tymczasowego aresztu. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.