Spektakle Teatru ITP w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim!

Józef. Biblijna komedia muzyczna - ITP
Józef. Biblijna komedia muzyczna - ITP | fot. Grzegorz Winnicki

Przed nami dwa spektakle dobrze znanego w Lublinie, studenckiego Teatru ITP. Na scenie Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim zobaczymy „Sztukmistrza” oraz biblijną komedię muzyczną „Józef”.

Józef. Biblijna komedia muzyczna

„Józef” to opowieść o prawym Izraelicie, który z powodu zbyt ekstrawaganckiego płaszcza i szalonych snów został sprzedany przez własnych braci do Egiptu jest doskonale znana. To jedna z bardziej dramatycznych opowieści biblijnych.

Ale kto wiedział, że matka Józefa namiętnie rozwiązywała krzyżówki, bracia byli mocno stuknięci, a faraon miał prawdziwego bzika na punkcie mody? Biblia o tym nie mówi, ale istnieją przesłanki, że tak właśnie było. A to może skomplikować nawet najprostszą historię o zagranicznym emigrancie.

Józef to wodewilowa interpretacja perypetii biblijnego patriarchy.

Hebrajsko-egipskie inspiracje, intrygująca muzyka i żywiołowy taniec to najmocniejsze strony tego przedstawienia. Jeśli dodać do tego tryskające humorem współczesne dialogi, powstaje mieszanka niezwykła. A wszystko to w oprawie kolorowych świateł i pięknych piosenek, które potrafią wywołać nieznany dreszcz.

Cały spektakl opowiedziany jest dowcipnym, współczesnym językiem, piosenki wraz z choreografią stanowią sedno spektaklu, zaś kostiumy i scenografia dopełniają wrażenia.

Sztukmistrz - ITP
Sztukmistrz – ITP | fot. Zbigniew Wójcik

Sztukmistrz

Z kolei „Sztukmistrz” opowiada o losach Jaszy Mazura – człowieka o niezwykłych zdolnościach i ogromnie popularnego, który po ostatnich objazdach znów wyrusza z Lublina do Warszawy, gdzie czeka na niego kobieta jego marzeń.

Żonaty i otoczony innymi kochankami – przyjaciółkami postanawia porzucić dla niej te znajomości, swoją wiarę i spełnić się w miłości. Jednocześnie nie potrafiąc rezygnować z przyjemności plącze się w sieci żądz, obietnic i kłamstw, gdzie podejmować można tylko radykalne krok.

To one zaniosą sztukmistrza przed oczy świata, który oceni, czy można wybaczyć zadanie ran, które przecież nie mogą się zagoić…

Spektakl powstał na podstawie powieści Isaaca Bashevisa Singera pt. „Sztukmistrz z Lublina”.

Spektakle Teatru ITP
9 i 10 czerwca 2023 / godz. 20:00
Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim
wstęp wolny

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.