Specjalny zespół ocenił projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Część projektów odrzucono [LISTA]

Panorama na Stare Miasto i Śródmieście w Lublinie
Panorama na Stare Miasto i Śródmieście w Lublinie | fot. UM Lublin

Podczas tegorocznego naboru wniosków do budżetu lublinianie zgłosili 214 projektów. Po dokonaniu oceny formalnej 152 z nich uznano za zgodne z regulaminem. Publikujemy listę zaakceptowanych i odrzuconych projektów.

Ocena formalna projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego

Zespół ds. budżetu obywatelskiego pozytywnie ocenił 157 projektów z 214 złożonych przez mieszkańców Lublina. Wśród projektów, które są zgodne z regulaminem są 104 dzielnicowe i 48 ogólnomiejskich. Do rozdysponowania jest w tym roku 12,5 mln złotych. Każda z 27 dzielnic miasta ma zagwarantowane do dyspozycji 350 tys. zł, pod warunkiem uzyskania przez zgłoszony projekt minimum 100 głosów.

„W trakcie oceny formalnej brano pod uwagę między innymi to, czy zgłoszone pomysły należą do zadań własnych gminy albo powiatu, są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego oraz czy inwestycje są planowane na terenach należących do gminy Lublin” – mówi Piotr Choroś, dyrektor Biura Partycypacji Społecznej UM Lublin.

Zgodnie z nowym regulaminem autorzy projektów mają 7 dni na złożenie odwołania, jeśli nie zgadzają się z oceną swojego projektu. Termin zgłaszania uwag upływa w czwartek, 19 sierpnia (włącznie). Po rozpatrzeniu odwołań od oceny ustalona zostanie ostateczna lista projektów do jesiennego głosowania. Głosowanie na projekty zostanie przeprowadzone w dniach 23 września – 10 października 2021 r.

Odwołania można składać drogą elektroniczną na adres [email protected], pisemnie w Biurze Obsługi Mieszkańców, bądź za pośrednictwem poczty na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.