Specjalizował się w wyłudzaniu pożyczek, był ścigany listem gończym. Policjanci z Lublina namierzyli go w Warszawie

Poszukiwany listem gończym 40-latek ukrył się w jednym z mieszkań w Warszawie
Poszukiwany listem gończym 40-latek ukrył się w jednym z mieszkań w Warszawie | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina namierzyli i zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu lubelskiego, który był poszukiwany za wyłudzenia pożyczek. Sprawca ukrywał się w jednym z mieszkań na terenie Warszawy. Gdy policjanci zapukali do drzwi, to udawał, że go nie ma. Na miejsce wezwano strażaków.

Udawał, że go nie ma w mieszkaniu

Policjanci prowadzili poszukiwania za 40-latkiem od 1,5 roku. Za mężczyzną wydano list gończy w związku z przestępstwami, których się dopuścił. Mieszkaniec powiatu lubelskiego specjalizował się w zaciąganiu pożyczek. Łącznie w zarzucie znalazło się 50 wyłudzeń pieniędzy.

Na trop 40-latka wpadli policjanci zajmujący się poszukiwaniami. Funkcjonariusze ustalili, że obecnie ukrywa się on w jednym z mieszkań na terenie Warszawy. Policjanci z Lublina zaplanowali zatrzymanie. Jednak gdy zapukali do drzwi, okazało się, że 40-latek próbuje udawać, że go nie ma w lokalu.

„Pomimo wielu prób nie zamierzał wpuścić policjantów do mieszkania. Dlatego na miejsce wezwano straż pożarną. Decyzja o siłowym wejściu do mieszkania była błyskawiczna i już po kilku chwilach mieszkaniec powiatu lubelskiego był zakuty w kajdanki” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3,5 roku.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.