Spaliła dziecko w piecu. Po sekcji zwłok nie wiadomo czy dziecko żyło po urodzeniu

policja radiowóz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. POLICJA

Przeprowadzona dzisiaj sekcja zwęglonych zwłok dziecka, które znaleziono w domowym piecu, nie dała odpowiedzi na to, czy dziecko urodziło się żywe czy martwe.

We wtorek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Lublinie przeprowadzona została sekcja zwłok noworodka, który został znaleziony w piecu jednego z domów w miejscowości Majdan Kozłowiecki koło Lubartowa.

Głównym powodem przeprowadzenia sekcji zwłok była odpowiedź na zasadnicze pytanie: czy dziecko urodziło się żywe czy martwe. Zatrzymała 22-letnia matka dziecka w zeznaniach twierdziła, że nie dawało oznak życia.

Jakie są wyniki sekcji zwłok? Biegłym nie udało się jednak tego ustalić. – Są wyniki wstępne, ale wnioski nie są kategoryczne. Musieliśmy zlecić badanie histopatologiczne, którego wyniki będą znane dopiero za trzy lub cztery tygodnie – mówi Katarzyna Świerszcz-Dobosz, szefowa Prokuratury Rejonowej w Lubartowie.

W poniedziałek 22-latka została przesłuchana. – Dziewczyna przyznała się, że urodziła dziecko i spaliła je w piecu. Twierdzi, że urodziła je martwe – wyjaśnia Katarzyna Świerszcz-Dobosz.

Tego samego dnia przesłuchany został również jej partner. – Po przesłuchaniu partner 22-latki został wypuszczony do domu. Jak twierdzi, nie miał pewności czy dziewczyna jest w ciąży, chociaż podejrzewał i pytał, ale dziewczyna zaprzeczała. Mężczyzna nie był świadomy o tym, że urodziła dziecko – dodaje.

Przypomnijmy, że do porodu miało dojść w nocy ze środy na czwartek, kiedy wszyscy domownicy spali. Poród odbył się w domu, a dokładnie w łazience. Później kobieta zawinęła dziewczynkę w ręcznik i schowała w piecu. W piątek rozpaliła w piecu.

O tym pisaliśmy tutaj – Zwęglone zwłoki dziecka w piecu. Policjanci zatrzymali 22-latkę i jej partnera

Kobieta w dniu dzisiejszym została doprowadzona do Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Sąd zdecydował o tymczasowym trzymiesięcznym areszcie dla kobiety.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.