Spaliła dziecko w piecu i poszła na wesele. Agata F. skazana na 8 lat więzienia

dsc 0864
Zdjęcie ilustracyjne | fot. KWP Kraków

Jest wyrok w sprawie studentki, która urodziła w domu, a następnie zawinęła dziecko w ręcznik i umieściła w palenisku pieca w swoim pokoju. Sąd skazał Agatę F. na 8 lat więzienia.

We wtorek, 14 lipca, Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok przeciwko 23-letniej Agacie F. Kobieta była oskarżona o zabójstwo swojego dziecka, do którego doszło pod koniec czerwca 2018 roku w miejscowości Majdan Kozłowiecki pod Lubartowem. Szczegóły dotyczące tego zdarzenia możecie przeczytać tutaj.

Kobieta została uznana winną nieudolnego usiłowania zabójstwa. Sąd uznał, że działania Agaty F. zmierzały do zabicia dziecka, lecz ona nie mogła wiedzieć, że ono już nie żyje. Takie są bowiem ustalenia biegłych w czasie procesu. Sąd uznał 23-latkę winną zbezczeszczenia zwłok dziecka.

Ukrywała ciążę, nie powiedziała o niej swoim bliskim, także partnerowi, ojcu dziecka. Zaprzeczała, gdy była o to pytana. Agata F. przed porodem zażyła MDMA, czyli potocznie nazywane ecstasy.

Poród odbyła samodzielnie w wannie. Dziecko, dziewczynkę, zawinęła w ręcznik i umieściła w palenisku pieca w swoim pokoju. Dwa dni później podpaliła zawartość paleniska.

Następnego dnia kobieta bawiła się na weselu znajomych. Tam została zatrzymana przez policję, którą o wszystkim zawiadomili rodzice, którzy znaleźli w piecu szczątki dziecka.

Agata F. została skazana na 8 lat więzienia. Na poczet kary ośmiu lat pozbawienia wolności sąd zaliczył oskarżonej niemal dwuletni pobyt w areszcie. Wyrok nie jest prawomocny.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Za spalenie dziecka wyrok jak za spalenie jointa 🙁 nie fajnie panie prokuratorze

  2. Wyrok to śmiech na sali, nie był ani w afekcie ani wypadek…25 lat to minimum…