Sosnowica: Arsenał broni i trofea myśliwskie u 39-latka

68 102447 g

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 39 latkowi, u którego policjanci odkryli arsenał broni. Oprócz broni zabezpieczyli dużą ilość amunicji oraz sprzęt i narzędzia służące do jej produkcji.

 

Policjanci kryminalni z Parczewa pracowali nad sprawą skłusowania dwóch saren. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Sosnowica. Na podstawie ustaleń i zgromadzonych materiałów ustalili, kto stoi za tym przestępstwem. W poniedziałek rano policjanci zawitali na teren posesji 39 latka.

 

W domu mieszkańca powiatu włodawskiego odkryto arsenał prawdziwej broni: dwa sztucery z noktowizorem i lunetą optyczną, dwie sztuki wiatrówki przerobione na broń ostrą oraz około 200 sztuk amunicji. W warsztacie funkcjonariusze ujawnili sprzęt i narzędzia do produkcji amunicji, łuski, spłonki, proch, optoelektroniczne urządzenia celownicze, lunety i celowniki. Znaleziono też sprawne elementy broni pochodzące prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej.

 

Na terenie posesji mundurowi znaleźli również 25 trofeów myśliwskich, m.in. oręża dzika i wieniec jelenia oraz metalowe wnyki i ościenice służące do połowu ryb. Mężczyzna posiadał również skóry i mięso z dziczyzny.

 

Mężczyzna trafił do policyjnej celi i usłyszał już zarzuty. Za posiadanie broni i wyrabianie amunicji bez zezwolenia grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za przestępstwo z Ustawy Prawo Łowieckie.

 

Zdjęcia

68 102444

68 102448 g

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.