Solaris dostarczy do Lublina 7 elektrycznych autobusów. Wyjadą na ulice w 2023 roku

Solaris Urbino 18 electric
Solaris Urbino 18 electric | materiały prasowe Solaris

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie kupi 7 przegubowych autobusów elektrycznych Urbino 18 electric. Kontrakt wart jest 22,8 mln zł, a pojazdy trafią do Lublina w 2023 roku.

Miasto wybrało dostawcę autobusów elektrycznych

Solaris znany jest w Lublinie już od wielu lat. Producent dostarczył już kilkadziesiąt trolejbusów, autobusów przegubowych i elektrycznych. Teraz dołączą do nich kolejne – tym razem będą to 18-metrowe przegubowe autobusy elektryczne Urbino 18 electric.

„Rozstrzygnięcie przetargu było możliwe dzięki zwiększeniu kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, która pierwotnie wynosiła 21,6 mln zł. Oferta złożona przez firmę Solaris Bus & Coach opiewa na kwotę blisko 22,8 mln zł” – mówi Monika Fisz, rzecznik prasowy ZTM w Lublinie.

Wnętrze i wyposażenie autobusów w praktyce jest już znane pasażerom lubelskiej komunikacji miejskiej i będzie zgodne z obowiązującym standardem ZTM. Autobusy zostaną wyposażone w klimatyzację, rozbudowany system informacji pasażerskiej, a także cztery podwójne gniazda USB, z których można doładować urządzenia mobilne.

Ponadto pojazdy będą wyposażone w system monitoringu, klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz kabiny kierowcy, automat do sprzedaży biletów akceptujące wyłącznie płatności bezgotówkowe i system do zliczania pasażerów. Autobusy będą mogły zabrać co najmniej 120 osób, w tym 40 na miejscach siedzących.

Przegubowe elektryczne Urbino 18 electric będą wyposażone w baterie typu Solaris High Power o pojemności 150 kWh. Energia elektryczna będzie w nich uzupełniana poprzez ładowarki zajezdniowe typu plug-in oraz za pomocą pantografów. Autobus będzie wyposażony w dwa gniazda ładowania: nad prawym przednim nadkolu oraz za ostatnimi drzwiami, pantograf zaś będzie zamontowany na dachu pojazdu.

Termin dostawy całej partii 7 sztuk autobusów wraz z dodatkowym wyposażeniem, oprogramowaniem i dokumentacją zaplanowany jest do dnia 30 maja 2023 r. Pojazdy zostaną skierowane do obsługi linii kursujących w centrum miasta.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.