Sobieszczany Kolonia: Podczas wiosennej orki pola wykopał pocisk wojenny

IMG 20180406 174141
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Mieszkaniec Sobieszczan Kolonii w gminie Niedrzwica Duża znalazł podczas prac na polu pocisk artyleryjski z czasu II wojny światowej. Na miejscu pracuje straż pożarna, która zabezpieczyła teren i policja.

Po godz. 17 na straż pożarną zadzwonił jeden z mieszkańców miejscowości Sobieszczany Kolonia (gmina Niedrzwica Duża). Z informacji jakie przekazał wynikało, że podczas wiosennej orki na polu wykopał przedmiot przypominający wojenny pocisk. Pocisk został wykopany około 300 metrów od drogi krajowej nr 19.

Do czasu przybycia policjantów, strażacy zabezpieczali teren. – To niewybuch z czasów II wojny światowej o wymiarach 50×30 centymetrów. Na miejscu pracuje przeszkolony policjant, który bada czy pocisk jest groźny. Jeśli tak, to na miejsce wezwani zostaną saperzy – mówi Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku natknięcia się na niewybuch należy natychmiast powiadomić policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112. W żadnym wypadku nie wolno przenosić, czy nawet dotykać znalezionych przedmiotów.

IMG 20180406 174036
Pocisk artyleryjski wykopany na polu w Sobieszczanach Kolonii | fot. Dominik Wąsik
IMG 20180406 174501
Na miejsce pracuje straż pożarna i policja | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.