Śnieżny front nad Polską. Spadnie ponad 10 cm śniegu

winter 581101 1280 min e1452358362683

Pogoda wraz z nowym rokiem przyniosła nam wyczekiwaną zimę z prawdziwego zdarzenia. Mieliśmy już siarczyste mrozy oraz odwilż – teraz czas na śnieżyce. A co dalej w (trawie) śniegu piszczy? Info meteo alarmuje…

Niedziela zapowiada się jako bardzo ciężki dzień pod kątem przeciwności pogodowych, bowiem już od godzin porannych zacznie prószyć śnieg. Opady będą się stale nasilały, najbardziej intensywne rozpoczną się po 13 i potrwają przez kilka godzin. Całkowita ich suma może wynieść 10-12 cm śniegu, co może doprowadzić do paraliżu na drogach. Bądźcie ostrożni, planując podróż. Radzimy wyjechać stosunkowo wcześniej, to dobra i sprawdzona praktyka, która pozwoli być wam na czas nawet w największe zawieje.

Opady ustaną wieczorem, ale niestety nie na długo, gdyż w poniedziałek również będzie sypało -prognozujemy  ok. 5 cm śniegu. Temperatura w niedziele i poniedziałek utrzyma się w granicach 0°C.

UWAGA NOCAMI TEMPERATURA BĘDZIE SPADAŁA PONIŻEJ 0, CO SPRZYJA OBLODZENIU POWIERZCHNI!

Wiatr będzie silny, powieje z zachodu z prędkością dochodzącą do 55 km/h. Nie wykluczamy również zawiei i zamieci śnieżnych.

WYDANO OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

Śnieg: Stopnień 2

Ważne od 10.01.2016 Godz. 06:00 do 11.01.2016 Godz. 01:00

Przebieg: Prognozuje się występowanie opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowany łączny przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm, do 15 cmmama ostrzezeń 3

Wydał: Info Meteo LU – Biała Podlaska

 

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.