Śnieżna zima, kosztowna zima. Trzy doby odśnieżania ulic Lublina pochłonęło 1,2 mln zł

1,2 mln zł pochłonęła akcja odśnieżania ulic przez ostatnie trzy doby
1,2 mln zł pochłonęła akcja odśnieżania ulic przez ostatnie trzy doby | fot. Dominik Wąsik

Lublin podsumował akcję odśnieżania ulic miasta, które była prowadzona przez ostatnie trzy doby. W dalszym ciągu na jezdniach i chodnikach służby porządkowe prowadzą prace związane z usuwaniem zalegającego śniegu.

Drogowcy odśnieżają miasto

Pierwsze pługosolarki wyjechały na ulice Lublina w piątek (9.12) w nocy. W kulminacyjnym momencie akcji w odśnieżanie ulic i chodników zaangażowany był cały dostępny sprzęt – blisko 100 pojazdów, w tym pługosolarki i ciągniki. Z uwagi na trudne warunki pogodowe służby koncentrowały się przede wszystkim na zapewnieniu drożności lubelskich ulic oraz realizacji bieżących zgłoszeń dotyczących płynność ruchu.

Miasto przypomina, że przy takiej intensywności i częstotliwości opadów, jaka miała miejsce w niedzielę (11.12), a do tego wietrze, nie było możliwe uzyskanie czarnej nawierzchni jezdni. W pierwszej kolejności odśnieżane są główne ulice miasta, następnie pozostałe, według przypisanej kategorii. Tereny niebędące w stałym utrzymaniu są monitorowane i odśnieżane w zależności od potrzeb, czyli w tzw. trybie interwencyjnym, na zgłoszenie.

Obecnie na terenie miasta pracuje około 60 sztuk sprzętu do zimowego utrzymania. Ulice są przejezdne, lecz z powodu ciągłych opadów zalega na nich warstwa śniegu oraz błoto pośniegowe. Na terenach objętych stałym utrzymaniem cały czas pracują brygady realizujące odśnieżanie ręczne. W pierwszej kolejności drogowcy uszorstniają schody i kładki dla pieszych. W najbliższych godzinach realizowane będą zgłoszenia interwencyjne od mieszkańców.

POWIĄZANE:

W ciągu ostatnich dni drogowcy zużyli 869 ton soli i 211 ton piasku. Koszty realizacji weekendowej akcji zimowego utrzymania miasta w rozliczeniu dobowym (od 9 grudnia od godz. 5:00 do 12 grudnia do godz. 5:00) wyniosły około 1,2 mln zł, zaś od początku sezonu kwota ta wynosi już ponad 2 mln zł.

W sprawach zimowego utrzymania miasta, zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów:

  • w zakresie dróg – tel. 81 466 57 89, w godz. 6.00-21.00 (od poniedziałku do piątku), w godz. 7.30-21.00 (sobota, niedziela i dni świąteczne);
  • w zakresie terenów znajdujących się poza pasem drogowym – tel. 81 466 31 32, w godz. 7.30-15.30 (od poniedziałku do piątku);
  • w zakresie miejsc parkingowych – tel. 81 503 21 38, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku);
  • w pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić pod numer 986 (Straż Miejska).

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.