Smog w Lublinie? Oczekując na autobus dowiesz się czym oddychasz

indeks jakości powietrza na wyświetlaczu2 1
Informacja o jakości powietrza na wyświetlaczach przystankowych | fot. UM Lublin

Od dziś na elektronicznych tablicach przy 60 przystankach komunikacji miejskiej w Lublinie wyświetlane są informacje o aktualnym stanie powietrza.

Od piątku na elektronicznych tablicach przy 60 przystankach można przeczytać informacje o średniogodzinowym stężeniu szkodliwego pyłu PM10 w Lublinie, a także dane o normach maksymalnego stężenia tego pyłu – według rozporządzenia polskiego ministra środowiska z 10 września 2012 r. w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu wynosi ona 300 μg/m3 (średniodobowo).

Przykładowa informacja z wyświetlacza: Indeks jakości powietrza jest bardzo dobry. Pył zawieszony PM10: 13.7 > µg/m3 (poziom alarmowy 300 µg/m3).

Alerty są opracowywane na podstawie danych ze strony Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska , podawane będą w miligramach na metr sześcienny

Miasto podejmuje pierwsze testowe działania związane z prezentowaniem informacji w ten sposób. Wprowadzenie ich na wyświetlaczach ZTM w każdej dzielnicy Lublina jest kontynuacją działań edukacyjnych w ramach społecznej kampanii „Miasto to tez Twój dom – Masz wpływ na dobra atmosferę”. Jest to również realizacja jednej z rekomendacji Panelu Obywatelskiego.

indeks jakości powietrza na wyświetlaczu 1
Informacja o jakości powietrza na wyświetlaczach przystankowych | fot. UM Lublin
indeks jakości powietrza na wyświetlaczu3 1
Informacja o jakości powietrza na wyświetlaczach przystankowych | fot. UM Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.