Śmiertelny wypadek przy wycinaniu drzewa w Nałęczowie. Nie żyje strażak ochotnik

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Dzisiaj po południu w Nałęczowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku w trakcie ścinania drzewa. Mężczyzna został przygnieciony i zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 30 kwietnia, po godz. 12 na terenie jednej z posesji przy ul. Granicznej w Nałęczowie. Po przyjęciu zgłoszenia o wypadku, na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja i prokurator.

Ze wstępnych informacji wynika, że 29-letni mężczyzna znajdował się na drzewie, na wysokości 15-20 metrów nad ziemią. W pewnym momencie podczas przycinania gałęzi, ta złamała się i uderzyła mężczyznę przygniatając go do pnia.

Mężczyzna wykonywał pracę z kolegą i właścicielem działki. Mężczyźni szybko podjęli próbę ratunkową i ściągnęli rannego 29-latka na ziemię. Podczas ściągania mężczyzna był jeszcze przytomny, lecz chwilę później zmarł na skutek odniesionych obrażeń ciała. To 29-letni mieszkaniec gminy Nałęczów. Jak udało nam się ustalić był strażakiem ochotnikiem w OSP Nałęczów.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, którzy wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Trwa ustalenie m.in. czy właściciel posesji posiadał zgodę na wycinkę drzewa.3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niech spoczywa w pokoju. Mam syna w jego wieku i nie potrafię sobie wyobrazić bólu rodziców po stracie dziecka. Wyrazy współczucia dla jego rodziny.

  2. W Nałęczowie 95% strażaków mają podrobione wszystkie kursy od pilaza po obsługę motopomp sprzętu hydraulicznego po pierwszą pomoc stawiają duży nacisk na szkolenia i co nie zmienia faktu że jak było prywatne zajęcie przestał być strażakiem

  3. co z tego ze byl strazakiem skoro nie zginal przy wycince drzewa podczas akcji, tylko prywatnie.. nie kazdy strazak ma uprawnienia do obslugi pilarek. wywolywanie gownoburzy w sieci.