Śmierdzący problem w centrum Lublina. Ludzie załatwiają nawet grubsze sprawy w bramach. Czy w końcu ktoś coś z tym zrobi?

Trybunał Koronny
Trybunał Koronny | fot. Dominik Wąsik

Problem braku publicznej toalety na Starym Mieście był już poruszany wielokrotnie. Czy tym razem się uda? Liczą na to radne miasta, które złożyły interpelację w sprawie budowy publicznej toalety w budynku Trybunału Koronnego.

Radne chcą utworzenia publicznej toalety w Trybunale Koronnym

O śmierdzącym problemie, który dotyczy zabytkowej części naszego miasta, pisaliśmy już w ubiegłym roku: Śmierdzący problem na Starym Mieście. Brak całodobowej toalety, ludzie załatwiają się gdzie popadnie [ZDJĘCIA]. Tym razem dwie radne miasta złożyły interpelację do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka w sprawie utworzenia toalety publicznej w budynku Trybunału Koronnego.

„Już od jakiegoś czasu Rada Dzielnicy Stare Miasto porusza problem braku publicznych toalet na tym obszarze. Obecnie, od deptaka do Placu Zamkowego, mieszkańcy i turyści nie mają dostępu do odpowiednich sanitariów, co skutkuje niestety korzystaniem z bram kamienic do załatwiania potrzeb fizjologicznych” – piszą radne w interpelacji.

Radni dzielnicy, po konsultacjach z mieszkańcami, zaproponowali, aby nowa toaleta publiczna została zlokalizowana w budynku Trybunału Koronnego, który niedługo ma być poddany remontowi. Według radnych lokalizacja ta jest korzystna, gdyż w projekcie remontu można uwzględnić niezbędne zmiany, a z boku budynku znajduje się miejsce idealnie nadające się na tego typu inwestycję.

„Rada Dzielnicy uzyskała zgodę od konserwatora zabytków na realizację tego projektu, co znacznie ułatwia jego wdrożenie. Zrealizowanie publicznej toalety w tej lokalizacji nie tylko poprawi warunki sanitarno-higieniczne na Starym Mieście, ale także może generować dochód dla miasta poprzez niewielkie opłaty za korzystanie z toalety” – argumentują radne.

Pod interpelacją podpisali się: Kamila Florek i Anna Ryfka. Obecnie interpelacja nie uzyskała jeszcze odpowiedzi ze strony miasta.

Najbliższe publiczne toalety w okolicy znajdują się na Placu Litewskim i na ul. Zamkowej w bliskim sąsiedztwie Zamku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.