Śmierć w Areszcie Śledczym w Lublinie. Więzień popełnił samobójstwo w celi

Areszt Śledczy Lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Areszt Śledczy Lublin

Prokuratura Okręgowa w Lublinie wyjaśnia okoliczności śmierci więźnia. Osadzony popełnił samobójstwo w więziennej celi w Areszcie Śledczym w Lublinie.

Do ujawnienia zwłok więźnia doszło w piątek o godz. 3:08 w jednej z czteroosobowych cel w Areszcie Śledczym w Lublinie. – „Jeden z osadzonych popełnił samobójstwo w więziennej celi. Niezwłocznie drugi z osadzonych powiadomił o tym zdarzeniu oddziałowego. Przystąpiono do niezwłocznej akcji reanimacyjnej. Na miejsce został wezwany również zespół ratownictwa medycznego. Niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych osadzonego” – mówi por. Edyta Radczuk, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Lublinie.

O tym fakcie została powiadomiona policja i prokuratura. W Areszcie Śledczym został powołany zespół, który ma na celu zbadanie okoliczności tego zdarzenia. – „Prowadzimy czynności wyjaśniające w tej sprawie” – dodaje por. Radczuk.

Sprawę prowadzi również Prokuratura Okręgowa w Lublinie, która wszczęła śledztwo w kierunku art. 151 KK, czyli doprowadzenia namową lub pomocą do samobójstwa.

Wczoraj były wykonywane czynności, których efektem było przesłuchanie kilkunastu osób przez prokuratorów, w tym m.in. współwięźniów oraz funkcjonariuszy. Prokuratorzy na miejscu przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Sekcje zwłok zaplanowano na poniedziałek. Na razie nie możemy wykluczyć żadnej wersji śledczej” – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A za co siedział? Jak za tylko za trawę i nic więcej nie był winien to co się dziwić.